M3GPS X6 Papago

Share general news, ideas and discussions about GPS and GPS navigation

Moderators: Moderators, Regional Mappers

Forum rules
1. Be nice to each other and respect the moderators. Post in normal font size, color and weight. Follow Nettiquette
2. Remain on topic. Discuss general GPS and GPS navigation topics only
3. NO abuse, profanity and insults
4. NO spamming, cross posting and opening of duplicate topics
5. NO advertisement post or link
6. NO post/link to warez, cracks, serials or illegally obtained copyrighted content
7. Each message posted is owned by and is the opinion of the original poster. Neither mfm nor its owner or moderators are legally responsible for anything posted on the forum
keramatman

M3GPS X6 Papago

Postby keramatman » Fri Apr 15, 2011 4:57 pm

Kepada semua otai-otai gps,saya telah menggunakan hampir 4 bulan M3gps x6 papago.Berikut adalah masalah yang saya hadapi apabila menggunakan gps:-
1.Saya hendak tahu bagaimana jika kita menggunakan gps,kita nak marking jalan kita sendiri.Dalam erti kata lain jalan yang dicari didalam gps mungkin tiada.Jadi sebagai contoh saya hendak ke lokasi A.Lokasi A tersebut tiada terdapat dalam gps.Jadi saya nak tandakan @ marking jalan saya sendiri sehinggalah ke lokasi A.Adakah boleh dibuat begitu?cuma saya difahamkan kalau kita menggunakan garmin sahaja kita boleh buat begitu (marking jalan kita sendiri jika tiada di dalam gps)..
2.gps X6 saya didatangkan sekali dengan garmin,jadi saya nak tahu jika saya menggunakan garmin software didalam gps saya mengapa function yang ada didalam garmin tersebut agak sukar membuatkan saya sukar hendak mencari lokasi yang hendak dituju.Tidak seperti PAPAGO yang boleh dikatakan senang untuk digunakan.Ada juga terjadi jika saya menggunakan gps X6 saya ini dengan software garmin kadang kala gps boleh menjadi hang..apakah sebab terjadi begitu.Adakah kerana garmin yang terdapat dalam X6 tersebut adalah bukan fully original...
3.Bagaimana saya nak update X6 saya.walaupun saya telah baca forum tetapi agak sukar bagi saya memahami cara untuk download latest update gps map.Ada sesetengah link memerlukan kita register dahulu..

Harap otai-otai and all of u guys can help me ..sorry im not expert writing in english to told u my problem..so i write in malay laa ....u all can email me at alemakatak@gmail.com tq..

zamad
Valued Contributor

Re: M3GPS X6 Papago

Postby zamad » Fri Apr 15, 2011 5:32 pm

keramatman wrote:Kepada semua otai-otai gps,saya telah menggunakan hampir 4 bulan M3gps x6 papago.Berikut adalah masalah yang saya hadapi apabila menggunakan gps:-
1.Saya hendak tahu bagaimana jika kita menggunakan gps,kita nak marking jalan kita sendiri.Dalam erti kata lain jalan yang dicari didalam gps mungkin tiada.Jadi sebagai contoh saya hendak ke lokasi A.Lokasi A tersebut tiada terdapat dalam gps.Jadi saya nak tandakan @ marking jalan saya sendiri sehinggalah ke lokasi A.Adakah boleh dibuat begitu?cuma saya difahamkan kalau kita menggunakan garmin sahaja kita boleh buat begitu (marking jalan kita sendiri jika tiada di dalam gps)..
Adalah tidak benar hanya Garmin ada fungsi rakaman perjalanan. Saya boleh membuat rakaman perjalanan saya menggunakan Papago R5800 X5SE. Menunya ada di dalam 'Advanced Setting'.

2.gps X6 saya didatangkan sekali dengan garmin,jadi saya nak tahu jika saya menggunakan garmin software didalam gps saya mengapa function yang ada didalam garmin tersebut agak sukar membuatkan saya sukar hendak mencari lokasi yang hendak dituju.Tidak seperti PAPAGO yang boleh dikatakan senang untuk digunakan.Ada juga terjadi jika saya menggunakan gps X6 saya ini dengan software garmin kadang kala gps boleh menjadi hang..apakah sebab terjadi begitu.Adakah kerana garmin yang terdapat dalam X6 tersebut adalah bukan fully original...
Saya kurang faham bagaimana perisian Garmin boleh ada bersama X6 saudara. Mungkin perisian Garmin itu bukan yang tulen (atau juga termasuk X6 saudara?). Jika benar, forum ini bukan tempatnya untuk perbincangan ini. Sila patuhi peraturan forum #6. iaitu: NO post/link to warez, cracks, serials or illegally obtained copyrighted content.

3.Bagaimana saya nak update X6 saya.walaupun saya telah baca forum tetapi agak sukar bagi saya memahami cara untuk download latest update gps map.Ada sesetengah link memerlukan kita register dahulu..
Peta terkini boleh dimuat-turn dari: viewtopic.php?f=23&t=10653. Pilih yang ada huruf 'C' dibelakang (seperti MFM-PPG-110403C) dari mana-mana satu pautan: *Yousendit, *Rapidshare, *Mediafire, *Fileserve atau *Filefactory
mfm : magnificent free maps
Garmin nüvi 2575RLM v2.80, Garmin 60CSx v4.00, Garmin nüvi 205W(patched), Papago R5800 X8.5, Qstarz Q1000P (Datalogger)
Retired: GMXT Palm T|X, nuvifone A10 v5.0.77, Garmin-Asus G60 v2.43, GPSlim236 (Datalogger)

Return to “General GPS Forum”